Perkusje Gretsch

  • Czerwiec 26, 2017
  • Marian Gitarzysta

Mało jest w świecie muzycznym firm, które mogą pochwalić się tak długą historią jak Gretsch. Początki firmy sięgają aż do roku 1883, kiedy to Fredrich Gretsch otworzył sklep firmowy w USA. Aż do śmierci tworzył muzyczne imperium, oparte na produkcji bębnów najwyższej jakości.W dzisiejszych czasach marka jest jedną z najstarszych rodzinnych form perkusyjnych na świecie, a jej działalność obejmuje okres ponad 134 lat!

Gdzie kupić modele Gretsch?

Perkusiści w naszym kraju także mogą grać na instrumentach tej legendarnej marki. Są one dostępne w wielu sklepach muzycznych, także tych internetowych. Przez zakupem warto poczytać o indywidualnych cechach każdego modelu, bowiem znacznie różnią się od siebie. Klienci mają do wyboru kultowe serie USA Custom czy Brooklyn. Dla mniej profesjonalnych graczy polecane są pół-profesjonalne sety Catalina Club, Catalina Maple i Catalina Ash. Zaawansowani muzycy z pewnością docenią serie Renown oraz New Classic. Nawet dla początkujących perkusistów firma ma w ofercie całkiem ciekawy zestaw. Jest to najtańszy set Energy, przeznaczony dla muzyków pragnących zdobywać umiejętności na instrumentach kultowej marki.

Ceny perkusji Gretsch

Są bardzo zróżnicowane w zależności od modelu. Cena najtańszych nie przekracza dwóch tysięcy złotych, z kolei najdroższe modele potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych i są dostępne na specjalne zamówienie. Jednak ich jakość wykonania, unikatowy design i niewyobrażalnie dobra klasa dźwięku z pewnością jest warta tak wysokiej ceny. Warto zauważyć, że jakość kultowej marki docenili profesjonalni muzycy na całym świecie, czyniąc ją liderem w branży muzycznej.

Początkujący muzyk z pewnością doceni niską cenę podstawowych zestawów, na których może doskonalić swoją technikę, bez pustoszenia zawartości portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *