Słuchawki wygłuszające obowiązkowym wyposażeniem perkusisty

  • Październik 24, 2017
  • Marian Gitarzysta

Codzienne próby sprawiają, że po jakimś czasie hałas perkusji może stać się niezwykle dotkliwy dla naszych uszu. W związku z tym należy zapewnić im odpowiednią ochronę w postaci słuchawek wygłuszających. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Słuchawki wygłuszające obowiązkowym wyposażeniem perkusisty

Każdy muzyk spędza sporo czasu na ćwiczeniu i rozwijaniu swoich umiejętności, jednakże głośna muzyka nie jest obojętna dla uszu. Należy więc prawidłowo zadbać o ten cenny zmysł, gdyż jest to dla muzyka podstawowe narzędzie pracy. Stopery do uszu mogą jednak okazać się niewystarczającym zabezpieczeniem, w związku z czym warto wyposażyć się w dobrej jakości słuchawki. Nie chodzi tutaj jednak o zwykłe słuchawki, ale o takie z funkcją tłumienia dźwięków, czyli o wygłuszające – zobacz.

Dobre słuchawki to podstawa – czym się one powinny charakteryzować?

W przypadku perkusistów słuchawki nie służą do słuchania muzyki czy grania na komputerze, ale o tłumienie nadmiernego hałasu. Warto zwrócić uwagę na ich jakość, podczas kupowania. Powinny cechować się wysokim poziomem tłumienia, dzięki czemu świetnie będą spełniać powierzone im zadanie podczas ćwiczeń na bębnach i głośnych prób całego zespołu. Ponadto dzięki słuchawkom wygłuszającym bębny uzyskują bardziej klarowne i głębsze brzmienie, co z pewnością również przemawia na ich korzyść. Istotny jest więc stopień tłumienia, poziom ochrony, lekka konstrukcja, regulowany pałąk oraz pierścienie wykonane z miękkiego materiału, które zostały odpowiednio uszczelnione. Na tego typu akcesoriach do gry nie ma co oszczędzać, jeśli zależy nam na zachowaniu dobrego słuchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *