Dlaczego warto zachęcić dziecko do gry na dzwonkach?

Rytmika odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Oczywiście w przedszkolu, czy też szkole odbywają się zajęcia muzyczne, jednak warto jest zachęcać malucha do aktywności również w domu. Nigdy nie wiadomo, czy nie odnajdzie on swojej życiowej pasji już w wieku kilku lat. Oczywiście powinien on poznać różnorodne instrumenty. Dzwonki wydają się być niepozorne, jednak umiejętna gra umożliwia uzyskanie płynnego, a zarazem pięknego brzmienia.

Nauka koordynacji ruchowej

Prawdą jest, że dzwonki instrument może być wykorzystywany podczas nauki koordynacji ruchowej. Dziecko podczas gry musi wykazać się sporym skupieniem, a jednocześnie zaangażowaniem. Nie ma tutaj miejsca na przypadkowe ruchy. Ponadto stabilne utrzymanie pałeczki również wymaga prób i błędów. 

Plusem jest fakt, że gra na instrumencie to zwykle wielka frajda oraz przyjemność. Nie trzeba więc obawiać się, że smyk będzie niechętnie podchodził do tego zadania.

Możliwość integracji z otoczeniem

Okazuje się, że gra na instrumencie dzwonkach może stanowić element integracji dziecka z grupą. Maluch może być uczestnikiem zaaranżowanego koncertu – jest to ciekawa, a jednocześnie wciągająca zabawa. Może on poczuć się potrzebny, co pozytywnie wpływa na budowanie pewności siebie.

Oczywiście bardzo ważne jest to, aby wybierając dzwonki instrument postawić na jakość. Słabe zabawki plastikowe nie są dobrym pomysłem, ponieważ otrzymane brzmienie nie wzbudzi zainteresowanie dziecka. Jest to opcja dla maluchów w wieku kilkunastu miesięcy.

Dzwonki instrumenty dostępne na stronie: https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusjonalia/chimesy-453.html