Era muzyki klasycznej na winylach wciąż żywa

Na początku lat 60-tych przemysł muzyki klasycznej był w stanie niepewności. Chociaż ich produkt mógł być najbardziej wyrafinowany i złożony z każdego gatunku, wciąż polegał na tej samej technologii, która była obecna od początku XX wieku.

Produkty do muzyki poważnej

W samym środku tych zmian, brytyjski przemysł fonograficzny postanowił ponownie wydać kilka najlepiej sprzedających się klasycznych płyt z lat 50. Wyniki były zdumiewające – sprzedaż potroiła się w ciągu zaledwie kilku miesięcy – i wkrótce każda duża wytwórnia zaczęła szukać własnych klasycznych odpowiedników.

Płyty winylowe z muzyką klasyczną https://winylownia.pl/pl/menu/muzyka/plyty-winylowe/klasyka-opera-194.html te znane są jako wyjątkowe utwory muzyki klasycznej dostępnej na winylach i były przeznaczone do słuchania podczas jazdy windą. Ich głównym celem było umilenie konsumentom dojazdu do pracy, a często towarzyszyła im prosta, instrumentalna wersja popularnej piosenki. Na przykład powyższej płycie towarzyszyła taka prosta, ale wpadająca w ucho melodia.

Klasyka na winylach wciąż żywa

Jeśli zastanawiasz się, co sprawiło, że te albumy są tak popularne, rozważ to: Nigdy tak naprawdę nie było „pokolenia nastolatków”. Zamiast tego, każde pokolenie po prostu wymyślało na nowo siebie i to, co oznaczało bycie nastolatkiem na nowo.

Od lat 50. do 70. w każdej dekadzie pojawiał się nowy gatunek muzyczny lub moda – od brytyjskiej inwazji po disco. W każdym przypadku muzyka miała przemawiać do pewnej części populacji, czy to nastolatków, gejów, czy białych heteroseksualistów.

Z drugiej strony, muzyka klasyczna miała przemawiać do wszystkich. Muzyka ta została stworzona przez kompozytorów takich jak Beethoven czy Mozart, i mają one trwałą wartość, która się nie starzeje. Najlepsze jest to, że po usłyszeniu tych płyt, można wprowadzić innych ludzi do klasyki.