Jaki instrument perkusyjny wybrać dla dziecka?

Czy warto już małe dzieci uczyć nauki gry na instrumencie? Dlaczego w przypadku najmłodszych dobrym pomysłem są instrumenty perkusyjne?

Dziecko poprzez kontakt z muzyką rozwija swoją wyobraźnię i kształtuje wrażliwość. Muzyka wpływa pozytywnie na umysł i pamięć, uczy koncentracji oraz skutecznie łagodzi stres. Okazuje się to przydatne także w wieku szkolnym. Początkowo nie zawsze wiadomo jednak jaki instrument muzyczny wybrać. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w sklepie muzycznym i wypróbowanie kilku różnych instrumentów. Można też wybrać się na koncert. To wszystko ma za zadanie ułatwić wybór. Do wyboru są m.in. instrumenty perkusyjne, dęte, smyczkowe czy strunowe.

Perkusyjne instrumenty podzielić można na instrumenty na określonej wysokości dźwięku (dzwonki, ksylofon, dzwony itd.) oraz te o nieokreślonej wartości dźwięku (m.in. kastaniety, talerze czy bongosy). Czasem też wyróżnia się instrumenty krótko brzmiące oraz długo brzmiące. Z kolei cały zestaw instrumentów perkusyjnych nazywa się perkusją. Zazwyczaj w ich skład wchodzą bęben wielki, werbel czy kocioł.

Gra na instrumencie to w przypadku dzieci może być doskonały pomysł. Na początek warto zainwestować w zwykły bębenek, na którym maluch nauczy się wystukiwać rytm. Dopiero później można zdecydować się na cały zestaw perkusyjny. To świetne rozwiązanie w przypadku dzieci, które są żywiołowe i pełne energii. Dla nich perkusja będzie wyzwaniem.

Dodaj komentarz