Jak przechowywać płyty winylowe?

Coraz większą popularnością cieszy się słuchanie muzyki z użyciem płyt winylowych. Po chwili zachłyśnięcia się cyfrowymi nośnikami danych, nastąpił powrót do klasycznego dźwięku, jaki wydają płyty winylowe. Pod względem muzycznym mają one wiele zalet – inaczej odbiera się melodię nagraną na tym nośniku – są dużo bardziej klimatyczne, W porównaniu jednak do płyt cd czy wersji mp3 mają pewną wadę – ich przechowywanie jest trudniejsze, są większe, zajmują dużo miejsca i łatwo je zniszczyć w czasie ich magazynowania.

Jak nie zniszczyć winyli przy przechowywaniu?

Gdy chodzi o płyty winylowe przechowywanie ich winno odbywać się w pozycji pionowej i stojącej. Zapobiega to nierównomiernemu rozłożeniu nacisku, a co za tym idzie załamań i wygięć. Przy odpowiednim magazynowaniu, muzyką z klasycznych płyt winylowych można cieszyć się wielokrotnie i bez większych obaw o to, że się zniszczą. Drugą zasadą jest przechowywanie płyt wyczyszczonych oraz w odpowiedniego typu kopercie. Zarówno koperta zewnętrzna jak i wewnętrzna to forma ochrony płyty przed zarysowaniem i zanieczyszczeniami.

Jak znaleźć miejsce na winyle?

Jak znaleźć miejsce na winyle?

Przestrzeń, jaką zajmuje kolekcja płyt winylowych jest duża. Dlatego często trudno wygospodarować na to przestrzeń. Idealną sytuacją jest posiadanie pokoju muzycznego lub chociaż specjalnej szafki, w której przechowywanie jest dużo łatwiejsze. Jeśli jednak nie ma się miejsca na taką ekstrawagancję wystarczy aby winyle były składowane w solidnej szafce, która zabezpieczy je przed uszkodzeniami. Idealnie, jeśli będzie eksponowała kolekcję. https://winylownia.pl/pl/menu/muzyka/akcesoria/przechowywanie-257.html