Kostka – nieodzowne akcesorium każdego gitarzysty

Kostki gitarowe znajdują miejsce w ekwipunku niemal każdego gitarzysty. Ten niewielki, niepozorny przedmiot może znacznie wpłynąć na jakość grania oraz emitowanego dźwięku. Spośród wielu rodzajów kostek gitarowych, warto przetestować ich różne typy.

Kostka gitarowa – atrybut gitarzystów, rzecz, bez której większość z nich nie wyobraża sobie efektywnego grania. Aby kostka spełniała swe zadanie, musi być jednak idealnie dobrana. Ponieważ kostki wykonywane są z różnych materiałów i charakteryzują się różnymi parametrami, każdy wariant zapewnia zupełnie inne rezultaty brzmieniowe. Kostka gitarowa musi być dopasowana do stylu gry, typu instrumentu, rodzaju strun i indywidualnych upodobań grającego. Musi też dobrze leżeć w jego dłoni i zapewniać dobre wyczucie strun. Tylko granie kostką, która zapewnia optymalną dla danego gitarzysty barwę, tonację i głośność, może go w pełni usatysfakcjonować.

Oferujemy duży wybór kostek zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych muzyków. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno kostki gitarowe klasyczne, jak i bardziej wyszukane. Proponujemy Klientom kostki o wielu grubościach i kształtach oraz z różnych tworzyw i o różnej fakturze. Bez względu od stylu muzycznego, rodzaju gitary i techniki grania, w naszym sklepie z pewnością znajdziesz kostki, które zapewnią Ci maksymalnie dobre efekty podczas wydobywania dźwięków i składania ich w jedną, harmonijną całość.

kostka dunlop
Źródło: taniestruny.pl

Jeśli jesteś początkującym gitarzystą, wybierz jedną z naszych uniwersalnych, cienkich i dość dużych kostek o standardowym kształcie, dzięki której będzie Ci się grało łatwiej. Dla osób z większymi wymaganiami przygotowaliśmy również inne typy kostek. Warto również zwrócić uwagę na różnorodność designerską naszych kostek, ich zróżnicowaną kolorystykę i wzory. Wbrew pozorom, parametry estetyczne kostek są dla wielu gitarzystów nie mniej ważne niż te techniczne.

Dodaj komentarz