Najlepsze muzyczne talerze dla początkującego

Przy zakupie nowej perkusji warto zwrócić szczególną uwagę na talerze, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym niesamowitym instrumentem i nie wiedzą jeszcze, jakie muzyczne talerze są godne polecenia i na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

Konfiguracja na początek

Na samym początku warto postawić na popularny Hi-Hat czyli dwa talerze, które ustawione są względem siebie na statywie. Na talerzu tym można grać nie tylko pałkami, ale również nogą (na hi hacie zamkniętym). Pamiętać należy jednak o tym, że każdy ze sposobów gry ma zupełnie inne brzmienie. Warto rozglądać się za talerzami muzycznymi w rozmiarze 14″. Na półkach sklepowych można znaleźć także talerze o rozmiarach 12″ i 13″.

Talerz Crash

Crash w dzisiejszych czasach wykorzystywany jest głównie do akcentowania utworu albo do nadawania bardzo ostrego charakteru. Popularne crashowanie to nic innego jak ciągłe uderzanie, które jest często stosowane nie tylko przez doświadczonych, ale również początkujących perkusistów. Talerze tego typu dostępne są w rozmiarach od 14″ do 20″. Osoby początkujące powinny postawić na modele 16″ lub 18″.

Muzyczne talerze Ride

Każdy profesjonalny zestaw perkusyjny powinien posiadać także muzyczne talerze od DrumCenter.pl, które jak łatwo zauważyć są zdecydowanie największymi talerzami. Ride wykorzystywany jest przede wszystkim do nadawania charakteru w danym utworze. Możliwe jest to dzięki bardzo delikatnym uderzeniom po ostre głośne dźwięki. Osoby początkujące powinny rozglądać się za najpopularniejszymi rozmiarami (20″). Bardziej zaawansowane osoby mogą pozwolić sobie na modele 22″ albo 24″. Pamiętać należy zawsze o tym, aby inwestować w talerze od renomowanych producentów.