Najpopularniejsze na świecie struny Elixir

Historia instrumentów strunowych szarpanych sięga czasów starożytnych. Zanim pojawiła się gitara w kształcie, jaki znamy dzisiaj, ogromną popularnością cieszyły się harfa, lutnia czy lira towarzyszące od wieków muzykom i poetom.

Źródłem dźwięku wydawanego przez dawne instrumenty i współczesne gitary są struny. Jest zatem sprawą oczywistą, że od ich rodzaju, jakości i stanu zależy charakter i jakość brzmienia, jak również komfort gry. Dlatego tak ważny jest ich właściwy dobór, niezależnie od tego, czy jesteśmy początkującym graczem, czy też zawodowym muzykiem. Istotna jest także ich grubość, struny mogą mieć bowiem różne parametry oraz to czy są powlekane, to jest posiadają specjalną owijkę ochronną przedłużającą ich żywotność, czy też niepowlekane. Struny z owijką to rezultat prowadzonych przez cały czas poszukiwań rozwiązań technologicznych gwarantujących większą wytrzymałość i trwałość, a co za tym idzie, dłuższą żywotność i jakość brzmienia gitarowych strun.

Najbardziej znaną marką strun powlekanych są struny Elixir, wykorzystywane przez gitarzystów na całym świecie. Nanoszona na nie powłoka, czyli owijka ochronna, umożliwia zachowanie świeżości brzmienia nawet 5 razy dłużej, niż w przypadku innych strun, skutecznie chroni bowiem przed potem, brudem i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Struny Elixir występują w kilku odmianach, tak więc w zależności od rodzaju gitary (akustyczna, basowa, elektryczna), preferowanej muzyki i stylu, można dopasować najbardziej optymalne.

Zasadnicze dwa warianty owijki występującej w powlekanych strunach Elixir, to nieco grubsza, tradycyjna powłoka Polyweb i cieniutka, wykorzystująca nowatorską technologię powłoka Nanoweb. I tak na przykład do najbardziej popularnej sześciostrunowej gitary elektrycznej proponujemy struny powlekane Nanoweb, doskonale sprawdzające się w każdym rodzaju muzyki.

Dodaj komentarz