O perkusji elektronicznej. Co wybrać?

Każdy perkusista zarówno początkujący, jak i trochę bardziej zaawansowany, aby grać potrzebuje jednej ważnej rzeczy – sprzętu. Zainwestowanie w dobry instrument zagwarantuje, że nikt nie zniechęci się po kilku pierwszych dniach. Perkusje dla początkujących nie różnią się znacząco od tych dla profesjonalistów. Są po prostu wykonane z gorszej jakości materiałów.

Każda perkusja posiada kilka niezbędnych elementów. Dzieli się je na trzy podgrupy: bębny, talerze oraz hardware. Odpowiednio użyte tworzą melodyjny, spójny dźwięk. Za serce perkusji przez wiele osób uznawany jest werbel. Jego miejsce znajduje się statywie werblowym i daje oparcie podczas gry. Tomy to małe bębny, spośród których największy jest floor. Najważniejszy ze wszystkich talerzy perkusyjnych nazywa się hi-hat. Składa się z dwóch talerzy odwróconych do siebie. Inne talerze używane w perkusji to crash oraz ride. Do elementów hardware zalicza się stołek, statyw hi-hat oraz stopa. Stanowią poniekąd dodatki, ale bez nich gra byłaby niemożliwa. Perkusje dla początkujących najczęściej są sprzedawane w całych zestawach, podczas gdy te dla zaawansowanych można złożyć z części samodzielnie dobranych.

Mnogość elementów tworzących perkusję sprawia, że gra na tym instrumencie wcale nie jest taka łatwa. Perkusiści spędzają długie lata na nauce i treningach. Dzięki temu można cieszyć się później ładną i spójną muzyką w czasie koncertów.

Więcej informacji o tym jak wybrać pierwszą perkusję znajdziecie w tym artykule: http://blog.drumcenter.pl/559/perkusja-elektroniczna-na-poczatek/