Pałki Promark z drewna hikorowego – warto?

Przy doborze pałek perkusyjnych pod uwagę trzeba wziąć szereg różnych czynników. Wśród nich znajduje się również gatunek drewna, z którego są one wykonane. Czy pałki hikorowe od firmy Promark to dobry zakup?

Każdy perkusista ma swoje indywidualne wymagania i oczekiwania względem pałek perkusyjnych. Przy ich zakupie warto także spojrzeć na materiał, z którego są wykonane.

Obecnie najpopularniejsze i najczęściej rekomendowane są pałki perkusyjne z drewna. Jedną z chętnie wybieranych propozycji są pałki wykonane z drewna hikory. Co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego warto wybrać pałki hikorowe?
Hikora (hickory), inaczej przeorzech czy orzesznik to drzewo naturalnie występujące w Ameryce Północnej.

Jego drewno jest twarde i elastyczne, a przez to także trudno łupliwe i trwałe. Właśnie dlatego znalazło zastosowanie nie tylko w branży meblarskiej, ale także przy produkcji pałek perkusyjnych.

Dzisiaj większość uznanych producentów pałek do perkusji, w tym firma Promark, posiada w swojej ofercie pałki hikorowe w wielu wariantach do wyboru.

Pałki Promark FireGrain – hartowane ogniem
W ofercie firmy Promark można znaleźć również wyjątkowe pałki Pro Mark FireGrain, czyli hartowane ogniem – dzięki temu procesowi są bardziej wytrzymałe i odporne przy dłuższej i intensywniejszej grze na perkusji.

Zatem pałki Promark z drewna hikory to godny uwagi zakup – korzysta z nich wielu perkusistów, dlatego zasługują na przetestowanie.