Perkusje Gretsch

Mało jest w świecie muzycznym firm, które mogą pochwalić się tak długą historią jak Gretsch. Początki firmy sięgają aż do roku 1883, kiedy to Fredrich Gretsch otworzył sklep firmowy w USA. Aż do śmierci tworzył muzyczne imperium, oparte na produkcji bębnów najwyższej jakości.W dzisiejszych czasach marka jest jedną z najstarszych rodzinnych form perkusyjnych na świecie, a jej działalność obejmuje okres ponad 134 lat!

Gdzie kupić modele Gretsch?

Perkusiści w naszym kraju także mogą grać na instrumentach tej legendarnej marki. Są one dostępne w wielu sklepach muzycznych, także tych internetowych. Przez zakupem warto poczytać o indywidualnych cechach każdego modelu, bowiem znacznie różnią się od siebie. Klienci mają do wyboru kultowe serie USA Custom czy Brooklyn. Dla mniej profesjonalnych graczy polecane są pół-profesjonalne sety Catalina Club, Catalina Maple i Catalina Ash. Zaawansowani muzycy z pewnością docenią serie Renown oraz New Classic. Nawet dla początkujących perkusistów firma ma w ofercie całkiem ciekawy zestaw. Jest to najtańszy set Energy, przeznaczony dla muzyków pragnących zdobywać umiejętności na instrumentach kultowej marki.

Ceny perkusji Gretsch

Są bardzo zróżnicowane w zależności od modelu. Cena najtańszych nie przekracza dwóch tysięcy złotych, z kolei najdroższe modele potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych i są dostępne na specjalne zamówienie. Jednak ich jakość wykonania, unikatowy design i niewyobrażalnie dobra klasa dźwięku z pewnością jest warta tak wysokiej ceny. Warto zauważyć, że jakość kultowej marki docenili profesjonalni muzycy na całym świecie, czyniąc ją liderem w branży muzycznej.

Początkujący muzyk z pewnością doceni niską cenę podstawowych zestawów, na których może doskonalić swoją technikę, bez pustoszenia zawartości portfela.

Dodaj komentarz