Różnorodność kopert na płyty winylowe

Pofalowanie i zarysowanie to główne bolączki płyt winylowych. Kiedyś sprzedawane były w specjalnych markowych koszulkach, na których znajdowały się wizerunki wykonawców. Dzisiaj niejednokrotnie płyty winylowe pozostawione są same sobie, ponieważ ząb czasu, niejednokrotnie zniszczył ich oryginalne okładki. Koperty na płyty winylowe drukowane są przez niektóre punkty drukarskie i idealnie pełnią funkcję okładek zastępczych.

Z czego wykonywane są okładki na winyle?

Zastępcze okładki, koperty na płyty winylowe wykonywane są w jak najlepszej jakości z materiałów trwałych, mocnych i odpowiednio zabezpieczających dany winyl. Koperty nie zawsze są zadrukowane i kolorowe, bowiem w tym przypadku chodzi już tylko o zabezpieczenie a nie o udekorowanie. Kolekcje winyli z lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych czy nawet sześćdziesiątych dla niektórych osób są prawdziwym ich skarbem i ogromnym dla nich rarytasem. Koperty z takich płyt nie do końca spełniają już swoją rolę informacyjną czy zabezpieczającą.
Czasami takie okładki wykonane są z folii ale wkładanie i wyciąganie z nich płyt jest dość uciążliwe.

Wydłużona żywotność płyt winylowych

Wykorzystanie kopert na płyty winylowe pomaga znacznie przedłużyć żywotność płyt. Daje idealne warunki danej płycie i pozwala na cieszenie się danym winylem przez długi czas. Takie koperty sprzedawane są w kompletach po 50 lub 20 sztuk i jest to towar bardzo chętnie kupowany przez miłośników płyt winylowych, którzy dbają o swoje perełki w swoich kolekcjach.