Roztwór do czyszczenia płyt i myjka do płyt – idealny do myjek

Jeśli masz maszynę taką jak RCM (record cleaning machine), która używa płynu czyszczącego i szczotki do czyszczenia płyt, ważne jest, aby upewnić się, że używasz zalecanego roztworu czyszczącego. Niektóre płyny czyszczące są szkodliwe dla płyt, dlatego ważne jest, aby przeczytać etykietę na butelce, aby zobaczyć, co jest w środku. Możesz również chcieć kupić osobny spryskiwacz do płyt do spłukiwania płynu czyszczącego ze szczotki i innych części urządzenia czyszczącego – ale nie spłukuj płynu z samej płyty.

Przechowywanie płyt winylowych na sucho

Przechowywanie na sucho to proces przechowywania płyt gdzieś, gdzie są one chronione przed wilgocią i skrajnymi temperaturami. Idealna temperatura do przechowywania płyt to około 70 stopni Fahrenheita, ale powinieneś unikać zbyt zimnej lub zbyt ciepłej temperatury, ponieważ ekstremalne temperatury mogą spowodować wypaczenie rzeczy.

Myjka do płyt a temperatura

Temperatury wyższe niż 70 stopni stawiają rekordy na ryzyko rozwoju pleśni, podczas gdy temperatury niższe mogą spowodować ich skurczenie się i zbyt ciasne, aby swobodnie się obracać. Unikaj bezpośredniego światła słonecznego i wilgoci oraz trzymaj swoje płyty z dala od innych przedmiotów, które mogą je porysować lub spowodować elektryczność statyczną.

Nawet w suchych warunkach, płyty mogą gromadzić kurz i brud, a rowki płyty mogą być wypełnione śmieciami. Jeśli płyta jest zabrudzona, można spróbować jednej z powyższych metod czyszczenia, lub można spróbować próżniowej myjki https://winylownia.pl/pl/products/myjka-do-plyt-winylowych-knosti-z-plynem-51450.html do czyszczenia płyt. Maszyny te używają delikatnej szczotki lub ssania do czyszczenia rowków. Uważaj, aby nie używać zbyt dużego nacisku na płytę, bo możesz ją porysować.

Utrzymanie płyty w odpowiedniej czystości

Utrzymywanie płyt w czystości i suchości przedłuży ich żywotność i poprawi jakość dźwięku. Pamiętaj, aby nie przechowywać swoich płyt w bezpośrednim świetle słonecznym lub w przestrzeni, gdzie jest dużo wilgoci. Jeśli chcesz zachować swoje płyty przez jak najdłuższy czas, unikaj ich odtwarzania, gdy tylko jest to możliwe. Za każdym razem, gdy odtwarzasz płytę, zużywa się ona trochę – więc im mniej razy ją odtwarzasz, tym dłużej będzie działać.

Gdy odtwarzasz płytę, nie używaj brudnego rysika i upewnij się, że zarówno on, jak i płyta są czyste. Jeśli zastosujesz się do tych prostych kroków, Twoje płyty wytrzymają znacznie dłużej i będziesz mógł się nimi cieszyć przez wiele lat.