Słuchawki wygłuszające obowiązkowym wyposażeniem perkusisty

Codzienne próby sprawiają, że po jakimś czasie hałas perkusji może stać się niezwykle dotkliwy dla naszych uszu. W związku z tym należy zapewnić im odpowiednią ochronę w postaci słuchawek wygłuszających. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Słuchawki wygłuszające obowiązkowym wyposażeniem perkusisty

Każdy muzyk spędza sporo czasu na ćwiczeniu i rozwijaniu swoich umiejętności, jednakże głośna muzyka nie jest obojętna dla uszu. Należy więc prawidłowo zadbać o ten cenny zmysł, gdyż jest to dla muzyka podstawowe narzędzie pracy. Stopery do uszu mogą jednak okazać się niewystarczającym zabezpieczeniem, w związku z czym warto wyposażyć się w dobrej jakości słuchawki. Nie chodzi tutaj jednak o zwykłe słuchawki, ale o takie z funkcją tłumienia dźwięków, czyli o wygłuszające – zobacz.

Dobre słuchawki to podstawa – czym się one powinny charakteryzować?

W przypadku perkusistów słuchawki nie służą do słuchania muzyki czy grania na komputerze, ale o tłumienie nadmiernego hałasu. Warto zwrócić uwagę na ich jakość, podczas kupowania. Powinny cechować się wysokim poziomem tłumienia, dzięki czemu świetnie będą spełniać powierzone im zadanie podczas ćwiczeń na bębnach i głośnych prób całego zespołu. Ponadto dzięki słuchawkom wygłuszającym bębny uzyskują bardziej klarowne i głębsze brzmienie, co z pewnością również przemawia na ich korzyść. Istotny jest więc stopień tłumienia, poziom ochrony, lekka konstrukcja, regulowany pałąk oraz pierścienie wykonane z miękkiego materiału, które zostały odpowiednio uszczelnione. Na tego typu akcesoriach do gry nie ma co oszczędzać, jeśli zależy nam na zachowaniu dobrego słuchu.

Dodaj komentarz