Tamburyn dla najmłodszych

Tamburyn to instrument często używany podczas zajęć muzycznych. Idealnie nadaje się na na lekcje muzyki w szkole i przedszkolu. Można spotkać się z nim, między innymi podczas zajęć z rytmiki. Tamburyn jest ciekawym, perkusyjnym instrumentem, który rozwija muzycznie młodszych i starszych. Do tego ma niewielkie rozmiary dzięki czemu jest poręczny i łatwo go ze sobą nosić. Instrument ten często jest wykorzystywany do zabawy przez dzieci. Osoby, które chcą profesjonalnie grać na tamburynie muszą spędzić trochę czasu na nauce gry.

Instrument dla najmłodszych
Rodzice często kupują swoim małym pociechom tamburyn. Bębenek baskijski (taka jest inna nazwa tamburyna) doskonale sprawdza się w rozwoju muzycznym dziecka. Najmłodsi uczą się wyczucia rytmu, a przy okazji świetnie się bawią. Dzieci mogą tworzyć własną melodię i oswajają się z muzyką. Do tego ćwiczą swoją koordynację ruchową. Taki instrument dobrze sprawdza się u niemowląt, jak i u starszych dzieci.

Jaki tamburyn wybrać dla dziecka?
Bębenki baskijskie dostępne są w różnych rozmiarach, wykonane z drewna lub metalu. Można spotkać się także z plastikowymi tamburynami dla dzieci. Takie zabawki są nieco tańsze. Jednak często cena przekłada się na jakość. Plastikowe odpowiedniki nie będą wydawały pożądanego dźwięku. Lepiej postawić na instrument wykonany z wysokiej jakości materiałów. Nawet jeżeli bębenek ma służyć dziecku wyłącznie do zabawy, warto wybrać trwały instrument, który szybko nie ulegnie zniszczeniu. Natomiast do nauki profesjonalnej gry niezbędny jest porządny, wysokiej jakości bębenek. Warto odwiedzić najbliższy sklep muzyczny. Tam można zapytać o poradę pracownika i wybrać odpowiedni instrument.