Niezbędne akcesoria do grania na perkusji

Wiele osób uważa, że posiadając perkusje z DrumCenter, można od razu przejść do grania na niej. Mało tego, że nauka to tylko formalność i bardzo szybko można stać się dobrym perkusistą. Jest to ogromny błąd, ponieważ pierwsze granie na tym instrumencie wymaga co najmniej dwóch dodatków, a po drugie jest to o wiele bardziej skomplikowane, niż się wydaje.

Pałeczki do perkusji

Najbardziej znanym i z pewnością najbardziej potrzebnym dodatkiem do perkusji są pałeczki. To właśnie przy ich pomocy wybija się dźwięk na bębnach i talerzach. Bez pałeczek granie na tym instrumencie byłoby zwyczajnie niemożliwe.

Oczywiście nie ma jednego rodzaju pałeczek. Różnią się one przede wszystkim materiałem wykonania, nieco kształtem, a nawet wielkością. Wszystko to oczywiście należy dopasować bezpośrednio do własnych, osobistych preferencji.

Kluczem jest poprawny rytm

Z pewnością każdy słyszał kiedyś opinie o niejednym perkusiście, że nie trzyma tempa, a przez to jest słaby i zaniża poziom całego zespołu. Problem ten wynika z nieposiadania metronomu.

Jest to urządzenie, którego jedynym zadaniem jest wybijanie rytmu dla muzyka. Pozwala ono po pierwsze nauczyć się trzymać rytm utworu podczas pierwszych kroków za zestawem perkusyjnym, ale też pomaga trzymać rytm już na scenie, podczas grania przed dużą widownią. Dodatek ten jest równie nieodzownym elementem grania na perkusji, co same pałeczki. I choć nie widać go podczas występu, z pewnością niejeden perkusista z niego korzysta.