Marakasy, shakery, tamburyny – instrumenty do nowoczesnej muzyk

Marakasy, shakery, tamburyny to instrumenty do nowoczesnej muzyki, które nadają jej styl etniczny, kojarzący się z Afryką. Z kolei, perkusja, talerze i bębny mogą wskazywać na mocne brzmienia, które często słyszane są na różnorodnych koncertach i scenach muzycznych na całym świecie. Co łączy te powyższe instrumenty? Odpowiedź poniżej.

Marka Meinl

Marka Meinl, którą kojarzą nie tylko zawodowi muzycy, znana jest z szerokiej gamy instrumentów, które słyną z dobrej jakości, niezawodności, nowoczesnego designu oraz różnorodności. W ich gamie produktów znajdziemy bowiem między innymi: bongosy, cajony, conga, cowbelle, darbuki, didgeridoo, djembe, hand drumy, marakasy, shakery, tamburyny i wiele innych. Dobre instrumenty można kupić już w przedziale cenowym od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w sklepie Drumcenter.

Instrumenty dla każdego

Wielu muzyków, szczególnie tych początkujących sięga po markę Meinl, która posiada w swoim asortymencie sprzęty idealnie sprawdzające się w nauce gry. Dzięki czemu praca na takim sprzęcie staje się przyjemnością. Przed zakupem warto poczytać o sprzęcie, który zamierzamy kupić. Gdy mamy wątpliwości, dobrym pomysłem jest również konsultacja z pracownikami sklepów muzycznych, którzy bez problemu dobiorą najodpowiedniejszy sprzęt do naszych potrzeb oraz do naszych umiejętności.