Varigrip – jakie nowości wprowadza?

Nauka gry na gitarze wcale nie jest taka prosta. Owszem, na samym początku drgania poszczególnych strun mogą okazać się dla nas dość chaotyczne, jednak z biegiem czasu można wychwycić zależność pomiędzy nimi a konkretnymi dźwiękami. Znacznie trudniej jest w tym przypadku zsynchronizować palce, które przecież muszą poruszać się niezależnie od siebie. I tu właśnie przydaje się Varigrip – prosty trenażer palców.

Varigrip – następca Gripmastera?

Trenażer ten, jest wersją rozwojową popularnego Gripmastera. Dlaczego jest to wersja rozwojowa? Ponieważ wprowadza kilka nowości, które decydują o tym, że jest to produkt jeszcze lepszy i bardziej praktyczny. Oto kilka nowości, wprowadzanych przez ulepszoną wersję Gripmastera.

Regulacja siły
Jeśli korzystamy z Varigripa, to pewnie zauważyliśmy, że posiada on specjalne regulatory, które umożliwiają płynną regulację siły naciągu symulowanej sprężyny. Co ważne – regulacja ta odbywa się w sposób płynny a nie skokowy. W przypadku Gripmastera nie było takiej możliwości. Jego wersje różniły się od siebie kolorami. Każdy z nich oznaczał inną siłę naciągu.

Podstawa
Jeśli korzystamy z Varigripa, to pewnie zauważyliśmy, że posiada on charakterystyczną, stabilną podstawę. W pierwowzorze nie było takiego rozwiązania. Pojawiała się konieczność usztywniania tejże podstawy, co wiązało się ze sporym trudem. Niemniej Varirip jest o wiele stabilniejszy. I to jest jedną z jego głównych zalet.

Dodaj komentarz